Zamknij

Słonecznie niemal w całym kraju. Nad morzem i w Tatrach możliwy deszcz

11.09.2020 07:20
prognoza pogody
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na piątek 11 września: W piątek czeka nas słoneczny dzień niemal w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 16 st. na północnym wschodzie, około 18 st. nad morzem do 22 st. na południu. Nad morzem i w Tatrach możliwy słaby deszcz.

Prognoza pogody: Jak informuje IMGW nad Europą dominuje wyż z centrami nad Atlantykiem i pograniczem Ukrainy i Białorusi. Rozległy niż pogłębia się w rejonie Islandii, kolejne ośrodki niżowe są nad północno-zachodnią Rosją i Sardynią. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Napływa polarne morskie powietrze, na północy kraju chłodniejsze, na południu cieplejsze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa.

W piątek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze, a także w górach, zachmurzenie umiarkowane po południu wzrastające do dużego. Nad samym morzem, a także w górach, po południu możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16 st. na północnym wschodzie, około 18 st. nad morzem do 22 st. na południu. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, z kierunków południowych.

Prognoza pogody na piątek 11 września

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach sudeckich możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. na Suwalszczyźnie, około 9 st. w centrum i na południowym wschodzie do 12 st. na zachodzie i nad morzem; w miejscowościach podgórskich około 5 st. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem także umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Zobacz także

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe, chwilami umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP