Zamknij

Słonecznie, ale można spodziewać się deszczu. Pogoda w środę

Redakcja
17.04.2019 07:18
Słonecznie, ale można spodziewać się deszczu. Pogoda w środę
fot. iSam iSmile/shutterstock

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na wschodzie do 17 st., 19 st. na zachodzie kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, prawie cała Europa jest nadal w zasięgu wyżu z centrami nad Skandynawią i Rosją, tylko krańce zachodnie i południowo-wschodnie kontynentu pozostają pod wpływem słabych niżów. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż, tylko nad południowy wschód sięga płytka zatoka niżowa. Ze wschodu napływa nieco cieplejsze, suche powietrze polarne kontynentalne, tylko na południowym wschodzie kraju utrzymuje się wilgotniejsze powietrze z rejonu Morza Czarnego.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie rosło.

Zobacz także

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na wschodzie do 17 st., 19 st. na zachodzie kraju. Chłodniej na południowym wschodzie i nad samym morzem, od 9 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zwłaszcza na północy kraju, w górach umiarkowany i dość silny, w Karpatach w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3 do 6 st.; chłodniej na północnym wschodzie i miejscami na południowym zachodzie, od 0 do 2 st. Wiatr na ogół słaby, nad morzem oraz w górach umiarkowany, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Zobacz także

Pogoda w Warszawie

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

RadioZET/PAP