Zamknij

Trochę chmur, w centrum zaświeci słońce. Pogoda we wtorek

Redakcja
09.04.2019 07:26
Trochę chmur, w centrum zaświeci słońce. Pogoda we wtorek
fot. enginakyurt/Shutterstock

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy i krańcach południowo-wschodnich miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu i Mazurach możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy, około 10 st. w centrum, do 16 st. na Śląsku Opolskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa jest pod wpływem rozległego i płytkiego niżu z ośrodkami w rejonie Zatoki Fińskiej, Zatoki Biskajskiej i Morza Czarnego. Tylko Skandynawia jest w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. Polska jest pod wpływem niżu z rejonu Zatoki Fińskiej, a z północy na południe kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny z nim związany. Za frontem, od północnego zachodu, rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Morzem Norweskim. Powietrze polarne morskie pozostanie na południu kraju, a nad tereny północne zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie nieznacznie wzrastało.

Zobacz także

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy i krańcach południowo-wschodnich miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu i Mazurach możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy, około 10 st. w centrum, do 16 st. na Śląsku Opolskim. Chłodniej gdzieniegdzie nad morzem: od 4 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju okresami porywisty, w Tatrach porywy do 60 km/h, północno-wschodni i północny.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północnych i południowych duże. Na północnym wschodzie i Pomorzu Wschodnim miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem, na południu Podkarpacia i Małopolski opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. gdzieniegdzie w centrum, na Podlasiu i Pomorzu do 4 st. na krańcach południowo-wschodnich; na północnym wschodzie przy gruncie możliwe spadki temperatury do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w Tatrach porywy do 60 km/h, z kierunków północnych.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-wschodni. W środę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

RadioZET/PAP