Zamknij

Nawet -18 stopni, a potem śnieżyce. Gdzie dziś zmarzniemy najbardziej?

Redakcja
24.01.2019 06:54
pogoda w czwartek 24 stycznia
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Prognoza pogody na 24 stycznia. W czwartek na znacznym obszarze Polski zaświeci słońce. W całym kraju trzeba jednak przygotować się na silne mrozy. Termometry w ciągu dnia wskażą nawet -10°C.

Pozostajemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Mroźna, ale pogodna aura będzie nam towarzyszyła przez cały dzień. W czwartek tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pojawią się przelotne opady śniegu.

Po zimnej nocy, gdy w Suwałkach temperatura spadła do nawet -16°C, zapowiada się kolejny chłodny dzień. W czwartek temperatura maksymalna będzie się wahać od -10°C na Suwalszczyźnie do -4°C w centrum i -3°C nad morzem oraz na południu kraju, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C.

W związku z niskimi temperaturami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Alerty obowiązują do piątku do godziny 10.

Zobacz także

W nocy z czwartku na piątek w znacznej części kraju, zwłaszcza na południowym wschodzie, zachmurzy się i zacznie sypać śnieg. Temperatura w nocy to od -18°C na Suwalszczyźnie do -8°C, -6°C w głębi kraju i -5°C na zachodnim wybrzeżu, w rejonach podgórskich od -11°C do -8°C.

RadioZET.pl/PAP/MK