Zamknij

IMGW ostrzega: Silny mróz na północy i wschodzie. Na zachodzie roztopy

PAP
18.02.2021 15:55
pogoda w Polsce ostrzeżenia IMGW
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed marznącymi opadami, roztopami i silnym mrozem. W dalszym ciągu mroźno będzie w Polsce wschodniej i północno-wschodniej, zaś roztopy prognozowane są w zachodniej części kraju. Na dużym terenie można się spodziewać marznących opadów.

Prognoza pogody na czwartek 18 lutego 2021 roku. Zgodnie z wydanymi ostrzeżeniami IMGW, w najbliższym czasie na terenie niemal całego kraju można się spodziewać niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

Na wschodzie i północnym wschodzie Instytut prognozuje wystąpienie silnego mrozu. Najzimniej będzie w okolicach Suwałk i Białegostoku, gdzie lokalnie termometry mogą wskazać nawet -23 st. C. Nieco cieplej będzie na Lubelszczyźnie i we wschodniej i północnej części Mazowsza, ale i tam prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16 do -14 i -13 st. C.

Prognoza pogody i ostrzeżenia IMGW. Marznące opady, roztopy i mróz do -23 stopni

W województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, zachodniej i północnej części województwa wielkopolskiego oraz południowej i centralnej części województwa łódzkiego IMGW ostrzega przed roztopami.

Z kolei opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź wystąpią w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

RadioZET.pl/ IMGW/ PAP