Kwiecień plecień, bo… wracają przymrozki. IMGW wydał prognozę ostrzeżeń

Redakcja
08.04.2019 17:36
Kwiecień plecień, bo… wracają przymrozki. IMGW wydał prognozę ostrzeżeń
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W poniedziałek pogoda jeszcze dopisuje, na horyzoncie widać już zmianę pogody. Będzie chłodniej, a wręcz mroźno. Na szczęście tylko o poranku.

Do Polski napływa powietrze znad Arktyki. Już w nocy z poniedziałku na wtorek termometry w znacznej części kraju nie pokażą więcej niż 5 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam temperatura spadnie do 1 stopnia na minusie.

Niestety kolejne noce i poranki nie zapowiadają się cieplej. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali orientacyjną prognozę zagrożeń. Żółte alerty ostrzegające przed przymrozkami mogą obowiązywać w nocy z wtorku na środę w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Przy gruncie temperatura może tam spaść do nawet -6 stopni.

Zobacz także

Również w ciągu dnia odczujemy znaczne ochłodzenie, a na niebie zagości zdecydowanie więcej chmur. Jeszcze we wtorek będzie ciepło – do 16 stopni Celsjusza. Ale z dnia na dzień będzie robiło się chłodniej. Przed weekendem termometry pokażą tylko 4-8 stopni. Temperatura pójdzie w górę dopiero w niedzielę.

RadioZET.pl/IMGW/MK