RCB ostrzega: Burze, grad i porywisty wiatr, aż do niedzieli

15.06.2019 14:29
RCB ostrzega: Burze, grad i porywisty wiatr, aż do niedzieli
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed kolejnym groźnym zjawiskiem. Po fali upałów i burz mieszkańcom sporej części Polski może zagrozić dziś porywisty wiatr. Miejscami osiągnie ponad 130 km/godz.!

RCB przekazało ostrzegawczy alert przez profil na Twitterze. W komunikacie czytamy zapowiedź o intensywnych burzach z gradem i bardzo silnym wietrze.

Ostrzeżenie otrzymują mieszkańcy siedmiu województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

RCB zaleca by popołudniem i wieczorem nie przebywać pod drzewami i unikać otwartych przestrzeni. Skutkiem wichur może być chwilowy brak prądu.

Na południu Polski stale musimy chronić się przed upałami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił na sobotę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą południowej części województw: podlaskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

RadioZET.pl/Twitter