Zamknij

Ponad 1100 interwencji, odwołane loty. RCB podaje bilans nocnych wichur

10.02.2020 07:53
Straż pożarna interwencje
fot. KAMIL KIEDROWSKI/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Ponad 1100 razy interweniowali strażacy w związku z silnym wiatrem w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Stan na godz. 6 rano przekazał na Twitterze Grzegorz Świszcz, z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Tysiące mieszkańców Wielkopolski i Podkarpacia pozostają bez prądu. Z głównych polskich lotnisk nie polecimy też samolotem do Europy Zachodniej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rankiem bez prądu pozostawało ponad 55 tysięcy odbiorców. Najwięcej odciętych od energii było na Podkarpaciu – przeszło 14 tysięcy. Dwie osoby zostały ranne - w Łódzkiem i na Dolnym Śląsku jadący samochodami najechali na powalone drzewa. Statystyki przytoczył na Twitterze wiceszef RCB, Grzegorz Świszcz.

Zobacz także

Odwołano też wiele lotów, głównie do Europy Zachodniej.

Loty zostały odwołane do Europy Zachodniej z lotnisk w Warszawie, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Modlina i Bydgoszczy

- przekazała Radiu ZET Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Ostrzeżenia przed wiatrem wydał nie tylko IMGW, ale i wspomniane RCB. Służby ostrzegają również przed zostawianiem lekkich rzeczy na balkonach.

Polscy Łowcy Burz ostrzegają: Lepiej zostańmy w domu

Prognozę zagrożeń i możliwych konsekwencji przedstawili na 10 lutego również Polscy Łowcy Burz. Analitycy przypominają o zagrożeniu wiatrowym, ale i lokalnie występujących burzach.

Zabezpieczcie okna i drzwi i starajcie się nie przebywać w ich pobliżu, przygotujcie się również na ewentualne przerwy w dostawie energii elektrycznej. Nie parkujcie samochodów pod drzewami

- ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

RadioZET.pl/RCB/Polscy Łowcy Burz/PAP