Zamknij

RCB wysyła SMS-y. Ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed niebezpieczną pogodą

12.05.2022 11:33
alert rcb
fot. Artur BARBAROWSKI /East News

IMGW wydał dziś ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Ostrzeżenia dotyczą 8 województw we wschodniej części kraju. Możliwe będą przerwy w dostawie prądu.

Alert RCB przed niebezpieczną pogodą. SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców w części 3 województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. "Uwaga! Dziś (12.05) gwałtowne burze i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - brzmi treść komunikatu.

Ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed burzami z gradem wydał także IMGW. Porywy wiatru mogą osiągać nawet 95 km/h. Alerty pogodowe dotyczą części aż 8 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego.

Jak wskazywał w dzisiejszej prognozie IMGW, miejscami możliwy jest słaby przelotny deszcz, tylko na wschodzie i południu wystąpią burze, miejscami gwałtowne z gradem, opadami deszczu ok. 20 mm oraz porywami wiatru 80-95 km/h.

Temp. maksymalna wyniesie od 13°C nad morzem, ok. 23°C w centrum, do 28°C na Podkarpaciu.

Nad północną Polską obserwuje się przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu od 2 mm do 5 mm/h. Na Mazurach w rejonie Giżycka na wschód/północny wschód przemieszcza się pojedyncza komórka burzowa. W kolejnych godzinach rozwój zjawisk burzowych będzie coraz liczniejszy.

ZOBACZ TAKŻE: Nadchodzi gwałtowna zmiana w pogodzie. IMGW wydał ostrzeżenia

RadioZET.pl/ IMGW/ RCB

C