Połamane drzewa, zalane posesje, "piłeczki" gradu. Krajobraz po burzach [FOTO, WIDEO]

16.06.2019 10:42
Połamane drzewa, zalane posesje, "piłeczki" gradu. Krajobraz po burzach [FOTO, WIDEO]
fot. screen Polscy Łowcy Burz

Ponad tysiąc razy wyjeżdżali wczoraj strażacy na interwencje związane z likwidacją skutków burz, opadów deszczu i porywistych wiatrów. Najwięcej pracy mieli na Mazurach i Pomorzu. Z kolei w woj. zachodniopomorskim spadł grad wielkości piłeczek do tenisa!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Burze dały o sobie znać zwłaszcza w województwie warmińsko-mazurskim. Tylko od północy straż pożarna interweniowała ponad 200 razy, głównie na wezwania w związku ze skutkami gwałtownych burz. Zapewne od pioruna zapaliła się wieża kościoła w miejscowości Frednowy.

Dyżurny straży pożarnej informował dziś PAP, że strażacy mają teraz na głowie kolejne 97 zgłoszeń.  Wyjeżdżają głównie w miejsca z zablokowanymi przez drzewa drogami, ale i zalanych gospodarstw.

- Są to połamane drzewa, zalane piwnice, garaże, posesje - dyżurny straży pożarnej na Warmii i Mazurach.

Jeszcze więcej pracy mieli strażacy w woj. zachodniopomorskim. Łącznie mowa o 400 interwencjach po sobotnim przejściu wichur. Nikt nie został poszkodowany, ale trwa usuwanie skutków porywistego wiatru.

Najwięcej interwencji było na północy i wschodzie regionu - w powiatach świdwińskim, drawskim, gryfińskim i kołobrzeskim. W Zachodniopomorskiem trwa usuwanie skutków trąby powietrznej, która przeszła przez Złocieniec (pow. drawski). Nawałnica uszkodziła m.in. 50 dachów, powaliła też drzewa. Nikt nie został ranny. Jak informuje PAP, większość prac strażacy wykonali w nocy. 

RadioZET.pl/PAP