Zamknij

Burza i trąba powietrzna na Święcie Pieroga. Runęły namioty i scena

07.07.2019 18:58

Burza i trąba powietrzna przeszła nad Ostrowem niedaleko Przemyśla w województwie podkarpackim. Uczestnicy corocznego Święta Pieroga przeżyli chwile grozy. 

Burza i trąba powietrzna na Święcie Pieroga. Runęły namioty i scena
fot. Facebook.com/Paweł Łanik

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Święto Pieroga to coroczna, regionalna impreza w Ostrowie pod Przemyślem. Na uczestników tegorocznego festynu czekało wiele atrakcji, m.in.: konkurs lepienia i jedzenia pierogów, stoiska z lokalnymi przysmakami oraz występ zespołu Lombard. 

Jak podaje TVP Info, po południu nad Ostrowcem przeszła potężna burza, która przerwała imprezę. Trąba powietrzna poprzewracała i połamała namioty oraz scenę. Lekko ranne zostały dwie osoby: dziecko i urzędnik gminy Przemyśl.

Chyba tylko cud sprawił, że nikt nie zginął. Dobrze, że to był dopiero początek festynu i jeszcze było mało ludzi. Niektórzy uciekali na parking, około 300 metrów od sceny, i schronili się w autach. Tam trąba powietrzna nie doszła

Alicja Zając, prezes Fundacji Pomocna Dłoń

Jak poinformował na Facebooku Urząd Gminy Przemyśl, koncert zespołu Lombard w ramach Święta Pieroga oraz olimpiada sołecka zostały odwołane.  ''Zamykamy imprezę Święta Pieroga. Właśnie kończy się sprzedaż na stoiskach sołeckich. Do tej pory zabezpieczylismy najbardziej niebezpieczne miejsca. Ze względów organizacyjnych odwołujemy imprezę'' - poinformowano na Facebooku. 

RadioZET.pl/TVP Info/PAP