Zamknij

Groźne burze i gradobicia w 11 województwach. Alertów wciąż przybywa

Magdalena Kulej
13.07.2019 17:19
Szukaj burzy. Gdzie jest burza i pada deszcz? [radary pogodowe]
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Coraz więcej alertów przed niebezpiecznymi burzami z gradem. W sobotę po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega 11 województw.

Pogoda znów daje się we znaki. Przed kolejną falą upałów przez Polskę przechodzą gwałtowne burze. Podczas wyładowań niebezpieczny może być też wiatr rozpędzający się do 80 kilometrów na godzinę, ulewne deszcze i gradobicia. Duże opady gradu przeszły w sobotę już m.in. przez miejscowość Firlej na Lubelszczyźnie. 

Gdzie jest burza?

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali żółte alerty dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubelskiego i mazowieckiego. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 22.

Obecnie [stan na godz. 16:20], burze przechodzą m.in. w rejonie Rzeszowa, Torzymia, Zbąszynia (woj. lubuskie) oraz Lipna (woj. kujawsko-pomorskie). Wcześniej w miejscowości Firlej (woj. lubelskie), opadłe gradziny utworzyły miejscami nawet kilkucentymetrową pokrywę na powierzchni ziemi

piszą Polscy Łowcy Burz

Zobacz także

Pogoda długoterminowa

Po dynamicznym weekendzie do Polski wkroczy wyż Xandra, który przyniesie ze sobą znacznie wyższe temperatury. W połowie tygodnia zacznie robić się gorąco, a w przyszły weekend w całym kraju będzie już upalnie.  Termometry znów pokażą nawet 33–34 stopnie Celsjusza.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polscy Łowcy Burz/IMGW