Zamknij

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Nawałnica porwała domki holenderskie

10.07.2020 19:26

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim porwała 8 domków holenderskich i zniszczyła samochody. Po nawałnicy w województwie zachodniopomorskim rannych jest sześć osób. Wcześniej PSP w Szczecinie podawała informacje o dwóch osobach rannych.

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim
fot. e-KG.pl Portal Miasta Kołobrzeg

Trąba powietrzna, która przeszła nad miejscowością Ustronie Morskie, porwała 8 domków holenderskich. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 18.15.

Według informacji uaktualnionych przez kpt. Kubiaka z PSP w Szczecinie, sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych w wyniku nawałnicy. Wcześniej informowano o dwóch osobach rannych, przygniecionych elementami konstrukcyjnymi domków.

Nagranie zniszczonych domków holenderskich opublikował Kołobrzeski Serwis Informacyjny e-KG.pl: 

Z kolei Polscy Łowcy Burz pokazali nagranie z momentu przejścia nawałnicy w Ustroniu Morskim: 

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Alert IMGW dla 10 województw 

W związku z burzami, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut przeszły w Zachodniopomorskiem, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach świdwińskim i kołobrzeskim. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami z gradem. Alertem zostało objęte dziesięć województw. Może też wystąpić silny wiatr.

mapa
fot.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w południowej części województwa dolnośląskiego, w południowych i wschodnich powiatach Wielkopolski, w północnej i centralnej części Mazowsza oraz na całości obszarów województw łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Z kolei alert pierwszego stopnia obowiązuje w południowej centralnej części województwa zachodniopomorskiego, w południowych i centralnych powiatach Dolnego Śląska, na północy i zachodzie Wielkopolski oraz na całości obszarów województw lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP