Oceń
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
Zmęczenie, ospałość, ciężkie powieki, ból głowy i stawów, brak energii, obniżenie nastroju – wszystkie te dolegliwości nierozerwalnie kojarzą się nam z gwałtowną zmianą ciśnienia. Zazwyczaj dzieje się tak w trakcie dużego spadku, ale tym razem chodzi o jego nagły wzrost.
Takiego wyżu nie widziano w Europie od lat
Nad Europą rozciąga się układ bardzo wysokiego ciśnienia. Jak alarmują synoptycy, nie jest to zjawisko powszechne. Z tak wysokim ciśnieniem na naszym kontynencie nie mieliśmy do czynienia przez kilka ostatnich lat. Ponadto – według informacji podawanych przez TVN Meteo – powinniśmy mieć się na baczności, ponieważ najprawdopodobniej odczujemy jego skutki. Mogą wystąpić wyżej opisane, nasilone objawy. Warto wiedzieć o nich więcej - dział Zdrowie portalu Radiozet.pl szeroko opisywał, jak ciśnienie atmosferyczne wpływa na nasz organizm.
Według meteorologów, coś takiego zdarza się bardzo rzadko. Wyż przemieszcza się – sunie z południowego zachodu na północny wschód. Po drodze połączy się z niżem „Ailton”, co spowoduje gwałtowny spadek temperatury w naszym kraju.
Ile pokażą pomiary ciśnienia w Polsce? W sobotę oraz w niedzielę rano osiągną nawet do 1045 hPa. Do tej pory najwyższe ciśnienie w naszym kraju odnotowano 16 grudnia 1997 roku w Suwałkach – wyniosło wówczas 1054 hPa.
Odczujemy to wszyscy – alarmują synoptycy
Dawno nie było tak wysokiego ciśnienia. Możemy to odczuwać
- informowała Anna Dec z TVN Meteo.
Rozkład wyżu można zobaczyć na poniższej mapie ze strony windy.com.pl.
źródło: windy.com.pl
Należy pamiętać o tym w trakcie weekendu. Tak wysokie ciśnienie odczuje prawie każdy – zapowiadają synoptycy. Powinniśmy więc przygotować się na ewentualne dolegliwości z tym związane, a także – w późniejszym czasie – ze spadkiem ciśnienia.
RadioZET.pl/TVN Meteo/gazeta.pl/natemat.pl/windy.com /fanipgoody.pl
Oceń artykuł