Zamknij

Upałów ciąg dalszy, miejscowe burze – pogoda na wtorek, 4 czerwca

04.06.2019 07:14
Upałów ciąg dalszy, miejscowe burze – pogoda na wtorek, 4 czerwca
fot. EAST NEWS

Pierwszy wtorek czerwca będzie kolejnym dniem z wysoką temperaturą, ale i miejscowymi opadami – zapowiada TVN Meteo. W szczytowym punkcie dnia na południu Polski termometry przekroczą 30 stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prognoza TVN Metro uszczęśliwi wszystkich fanów ciepła, by nie napisać „upałów”. Nad większością kraju będzie dziś słonecznie i bardzo ciepło. 

Termometry wskażą w najcieplejszych momentach dnia od 25 stopni na Suwalszczyźnie aż po 31 stopni na ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Odczuwalna temperatura w słońcu może być jeszcze wyższa. Pamiętajmy zatem o nakryciach głowy i regularnym piciu wody.

Wtorek będzie dniem nie tylko upalnym. Na zachodzie i południowym wschodzie pojawią się burze. Na szczęście – bez gradu i trąb powietrznych. Przelotne opady możliwe w województwach zachodniopomorskim i lubuskim oraz w pasie południowo-wschodnim, od Małopolski przez Podkarpacie po Lubelszczyznę. W centrum szykują się neutralne warunki biometeorologiczne, na północnym wschodzie i południowym zachodzie biomet będzie niekorzystny.

Podobna pogoda zapowiada się na kolejne dni.

RadioZET.pl/TVN Meteo