Zamknij

Syberyjskie zimno zmierza w kierunku Polski. 19 listopada decydującym dniem

14.11.2019 19:32
Zima
fot. Shutetrstock

Wir polarny, który tworzy się nad Arktyką, może rozpocząć prawdziwą zimę w Polsce. 19 listopada okaże się, czy syberyjskie powietrze dotrze na przełomie listopada i grudnia do Europy Zachodniej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zima 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami. Za nami pierwsze opady śniegu w górach i na południu kraju. TOPR ostrzega turystów przed wyjątkowo trudnymi warunkami na górskich szlakach. 

Informacje brytyjskich i amerykańskich meteorologów o zimie ''trzydziestolecia'' odbiły się szerokim echem w mediach w całej Polsce. Podobne zainteresowanie wzbudziły doniesienia o wirze polarnym znad Arktyki. 

Wir polarny rozpocznie zimę w Polsce?

Jak informuje portal twojapogoda.pl, 19 listopada okaże się, czy syberyjskie zimno zacznie przemieszczać się w stronę Polski i Europy Zachodniej. 

Załamanie pogody na przełomie listopada i grudnia dojdzie do skutku, gdy układy niskiego ciśnienia przechodzące nad Europą nie zepchną rosyjskiego wyżu dalej na wschód. W przeciwnym razie do Polski dotrą ciepłe afrykańskie masy powietrza, a listopad pożegnamy z temperaturami na poziomie 10-15 stopni Celsjusza. 

Wydaje się, że ta wersja prognozy jest bardziej wiarygodna, ponieważ Atlantyk jest w tym sezonie nadzwyczaj aktywny, produkuje niż za niżem, a to niemal gwarancja, że nadal będzie ciepło. Listopad ma spore szansę zapisać się wśród najcieplejszych na tle całej historii meteorologii

CZYTAMY

Każda prognoza długoterminowa ma charakter orientacyjny i może się wielokrotnie zmienić. 

Zobacz także

RadioZET.pl/twojapogoda.pl