Zamknij

Zmiana pogody nad Polską. Nadciąga ciepły front, który przyniesie opady śniegu

22.01.2022 21:04

W niedzielę czeka nas nagła zmiana pogody. Od zachodu nad Polskę zacznie nadchodzić strefa ciepłego frontu atmosferycznego, niosącego ze sobą opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 5 stopni Celsjusza.

Śnieg
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w niedzielę 23 stycznia zmieni się na zachodzie kraju. Według prognozy przygotowanej przez synoptyków IMGW do Polski zacznie wkraczać strefa ciepłego frontu atmosferycznego z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu oraz mgłami utrzymującymi się przez znaczną część dnia. Wschodnia połowa kraju nadal będzie znajdowała się pod wpływem arktycznych mas powietrza z minusowymi temperaturami i rozpogodzeniami.

Prognoza pogody na niedzielę 23 stycznia

– Na wschodzie Polski będzie dużo przejaśnień, a wieczorem spodziewamy się nawet rozpogodzeń, choć miejscami możliwe są przelotne opady śniegu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe są słabe opady śniegu przechodzącego w śnieg z deszczem i deszcz. Także na zachodzie, do godzin południowych oraz wieczorem, prognozowane są opady marznące powodujące gołoledź oraz mgły ograniczające widzialność do 200 metrów – powiedziała synoptyk Anna Woźniak.

Temperatura maksymalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na wschodzie, -1 w centrum, do 5 stopni na krańcach zachodnich. Wiatr będzie słaby, tylko na południowym wschodzie początkowo umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i północny, stopniowo przechodzący w zmienny z przewagą południowego.

RadioZET.pl/IMGW/PAP