Ostrzeżenia meteo dla 13 województw. "Mżawka i gołoledź"

PAP
28.01.2023 17:30

IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia meteo dla 13 województw. Głównie przed opadami marznącego deszczu lub mżawkami powodującymi gołoledź. W niektórych miejscach alerty będą obowiązywać do godz. 14 w niedzielę.

Gołoledź
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla 13 województw. W województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, a także w północnych rejonach województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego alerty zaczną obowiązywać w nocy z soboty na niedzielę i potrwają - zależności od województwa - do niedzieli, do godzin porannych i popołudniowych.

Do godz. 20 w sobotę alerty będą obowiązywać na obszarze województwa dolnośląskiego, południowej części wielkopolskiego, północnej części opolskiego i śląskiego, południowej części woj. łódzkiego, południowego Mazowsza oraz większej części Lubelszczyzny.

Ostrzeżenia IMGW. Marznące opady i gołoledź

"Miejscami obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie słabych opadów marznącej mżawki powodujących gołoledź" - napisał IMGW w komunikacie. Na podanym terenie IMGW prognozuje słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Chomiuk