Obserwuj w Google News

Pogoda 11 listopada może pokrzyżować plany. Lepiej się przygotować

2 min. czytania
09.11.2023 09:48
Zareaguj Reakcja

Pogoda 11 listopada to sprawa ważna, by nie rzec wagi państwowej. W Święto Niepodległości wiele osób wybiera się na marsze, a przedłużony weekend (sporo osób ma wolny piątek) – sprzyja wycieczkom. Sprawdzamy, jaka pogoda czeka nas w sobotę 11 listopada.

Pogoda 11 listopada
fot. ventusky.com

Rok 2023 ma być najcieplejszy od 125 tys. lat - twierdzą klimatolodzy z Copernicus Climate Change Service. Październik był cieplejszy o 0,4 stopnia Celsjusza od poprzedniego rekordowo ciepłego października 2019. Niewykluczone, że rekordy pobije też listopad. Czy czeka nas również rekordowo ciepłe Święto Niepodległości? Sprawdzamy prognozę pogody IMGW.

Prognoza pogody 11 listopada

Niestety pogoda 11 listopada zaskoczy nas niskimi temperaturami. Piątek to ostatni dzień „pełnej lampy” i słupków rtęci sięgających 12 stopni Celsjusza. Choć noc z 10/11 wciąż będzie dość ciepła, rano przywita nas deszcz. Nie należy się jednak zniechęcać i całkowicie rezygnować z weekendowych planów.

Koło 10 deszcz powinien ustąpić, pojawią się przejaśnienia. Nie dajmy się jednak zwieść. Temperatura maksymalna w południe wyniesie 7-8 stopni Celsjusza w większości kraju, a w Suwałkach i Olsztynie – tylko 5 stopni.

Wiatr umiarkowany, momentami porywisty. W drugiej części dnia na południu kraju może pojawić się deszcz. Wieczorem zimno – w Koszalinie tylko 2 stopnie!

Pogoda w weekend 11-12 listopada

Na weekend 11-12 listopada synoptycy prognozują zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami pojawią się opady deszczu lub mżawki. 

Temperatura maksymalna od 6 do 9 stopni Celsjusza, na terenach podgórskich od 3 do 5 stopni. 

Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty.

Na weekend dobrze przygotować cieplejszą kurtkę, niewątpliwie przydadzą się również czapki, szaliki i cienkie rękawiczki.

Źródło: Radio ZET/IMGW