Zamknij

Pogoda długoterminowa. Zima w odwrocie, idzie duża zmiana aury

21.11.2022 11:33

Pogoda w rozpoczynającym się tygodniu totalnie zmieni swoje oblicze. Po krótkotrwałym nadejściu zimy z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej, a śnieg i deszcz ze śniegiem zastąpią opady deszczu. Nocne przymrozki wkrótce dotyczyć będą jedynie Podlasia.

Mapa pogodowa
fot. www.wxcharts.com

Pogoda długoterminowa na 7 dni została przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozy wskazują na odwrót zimy i powrót jesiennej aury z dodatnimi temperaturami. Najszybciej zrobi się ciepło na południowym zachodzie.

Prognoza długoterminowa. Idzie zmiana pogody

Jak przekazał IMGW, w poniedziałek 21 listopada najładniejsza pogoda będzie w południowo-wschodniej Polsce. Miejscami w całym kraju występować będą opady śniegu, przechodzące od południowego zachodu w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Wtorkowy poranek (22 listopada) będzie miejscami mglisty. W związku z nocnymi przymrozkami rano na drogach może być jeszcze ślisko. W ciągu dnia najwięcej pogodnego nieba będzie nad południową częścią kraju. Miejscami na północy i wschodzie padać będzie śnieg i deszcz ze śniegiem, na krańcach południowych deszcz lub deszcz ze śniegiem, a jedynie w górach sam śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. 

W środę i czwartek (23 i 24 listopada) przeważać będzie pochmurne niebo. Synoptycy prognozują lokalne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Warunki na drogach miejscami wciąż mogą być trudne. Zrobi się nieco cieplej. W najcieplejszym momencie dnia będzie od 0 stopni na Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. 

Piątek 25 listopada będzie jeszcze cieplejszym dniem niż poprzednie. Na wschodzie i północy Polski lokalnie padać będzie deszcz ze śniegiem lub deszcz. Termometry wskażą od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 9 stopni na Dolnym Śląsku i Śląsku Opolskim.

Pogoda na weekend - 26 i 27 listopada

W weekend 26 i 27 listopada zachmurzenie będzie przeważnie duże, jedynie w sobotę na południowym wschodzie kraju pojawiać się będą rozpogodzenia. Stopniowo z zachodu na wschód przemieszczać się będą opady deszczu. Na Podlasiu w niedzielę możliwy jest początkowo deszcz ze śniegiem.

Temperatura maksymalna wyniesie pomiędzy 1 stopniem Celsjusza prognozowanym na północnym wschodzie Polski a 9 stopniami w niedzielę na południowym zachodzie. Wiatr w oba dni będzie słaby.

RadioZET.pl/IMGW/PAP