Zamknij

Pogoda. Zaskakująca prognoza na długi weekend. IMGW podał nowe informacje

10.11.2022 07:40

IMGW podał prognozę pogody na długi weekend. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na 11, 12 i 13 listopada zapowiadają słoneczną aurę, ciepło i wysokie ciśnienie. Termometry pokażą nawet 15 stopni. Jedynym niemiłym akcentem mają być poranne mgły. 

mapa pogodowa
fot. wxcharts.com

Prognoza IMGW na długi weekend może zaskakiwać. "Pogodę w dniach 11-13 listopada kształtować będzie, przemieszczający się z zachodniej Europy na wschód, układ wysokiego ciśnienia. Czeka nas ciepła aura, z dużą ilością słońca. Uważajmy jednak na poranne mgły" - poinformował IMGW.

Pogoda długoterminowa. Nowa prognoza IMGW na długi weekend

Zgodnie z tą prognozą, w piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i bez opadów. Duże zachmurzenie oraz słabe opady deszczu możliwe są jedynie na północy.

"Rano lokalnie mogą utrzymywać się mgły, zwłaszcza na obszarach podgórskich. Będzie ciepło – od 7 stopni w rejonach podgórskich Karpat do 15 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silniejszy i tam w porywach może osiągać do 55 km/h" - poinformowali synoptycy.

Sobota również ma być ciepła, z temperaturą od 11 do 14 stopni. Najwięcej słońca będzie na południowym zachodzie. Nad resztą kraju słońce na przemian z chmurami. "Największe zachmurzenie utrzyma się na Wybrzeżu i Pomorzu, tam spodziewamy się słabych opadów deszczu. Wiatr na ogół słaby, jedynie na północy silniejszy i porywisty" - przekazał IMGW.

Noc z soboty na niedzielę zapowiada się z licznymi mgłami, które w wielu miejscach będą utrzymywać się jeszcze w niedzielę przed południem. Po ustąpieniu mgieł dużo słońca. "W całym kraju bez opadów. Nadal ciepło, temperatura maksymalna od 10 do 14 stopni. Wiatr przeważnie słaby" - poinformowano.

Jak zapowiada IMGW, początek przyszłego tygodnia nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal będzie dużo słońca i bez opadów. Cały czas ciepło, temperatura maksymalna od około 8 stopni na północnym wschodzie do 15 na południowym zachodzie i południu.

loader

RadioZET.pl/PAP - Luiza Łuniewska/IMGW