Obserwuj w Google News

Pogoda. Zalewa nas fala ciepła. Tyle pokażą termometry w Polsce

1 min. czytania
18.03.2023 21:15
Zareaguj Reakcja

Niedziela 19 marca zapowiada się wyjątkowo ciepło i słonecznie. Temperatura wzrośnie do nawet 16-17 stopni Celsjusza. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują również przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Mapa pogody
fot. wxcharts.com

Pogoda w niedzielę przyniesie kolejny wzrost temperatur. Za pożegnanie zimy odpowiedzialny jest niż z centrum nad Europą Zachodnią, który w najbliższym czasie ma kształtować aurę w Polsce. Według prognoz IMGW już od poniedziałku z każdym dniem będzie się coraz bardziej ocieplać.

Prognoza pogody. Fala ciepła nad Polską, możliwe burze

Niedziela na wschodzie i południu kraju zapowiada się jeszcze słonecznie. Na zachodzie pojawi się już więcej chmur. – Na Pomorzu, zwłaszcza na jego zachodniej części, możliwe są słabe, przelotne opady deszczu, które mogą sumarycznie dać do 5 litrów na metr kwadratowy – powiedziała Ilona Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Redakcja poleca

Na zachodzie, w zachodniopomorskim i części lubuskiego możliwe są też słabe burze z wiatrem dochodzącym do 60 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9-10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 14 w centrum, do 16-17 na krańcach zachodnich.

Od poniedziałku 20 marca wiatr przybierze na sile i praktycznie każdego dnia gdzieś w kraju będzie padał słaby deszcz. Według prognoz meteorologów IMGW na południu temperatury w dzień będą dochodziły do 15-18 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północy, gdzie termometry mogą wskazywać około 8 stopni. Taka pogoda ma utrzymać się przez cały tydzień.

Oglądaj

RadioZET.pl/IMGW/PAP