Obserwuj w Google News

Taki będzie finał majówki. IMGW ostrzega i wydaje pomarańczowe alerty

2 min. czytania
03.05.2023 10:50
Zareaguj Reakcja

Pogoda ostatniego dnia majówki nie napawa optymizmem. IMGW wydał alerty przed intensywnymi opadami deszczu. Tam, gdzie spadnie go najwięcej, ogłoszono ostrzeżenia nawet drugiego stopnia.

pogoda
fot. wxcharts.com

Pogoda na majówkę nie rozpieszcza. IMGW wydał alerty dla Śląska oraz Małopolski. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w środę w województwach:

  • śląskim (powiat żywiecki);
  • małopolskim (powiaty: suski, wadowicki, krakowski, Kraków).

Alerty IMGW pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla województw:

  • śląskiego (powiaty: Jastrzębie-Zdrój, Tychy, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała);
  • małopolskiego (dla powiatów: oświęcimskiego, nowotarskiego, chrzanowskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, Nowy Sącz, gorlickiego, wielickiego, proszowickiego, limanowskiego, myślenickiego, bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego, Tarnów).
Redakcja poleca

Pogoda na środę. Będzie deszczowo

W środę najcieplej będzie na południu kraju. Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW Dorota Pacocha, termometry wskażą tam do 16 stopni Celsjusza. W tej części Polski popada deszcz. Najwięcej, zgodnie z wydanymi ostrzeżeniami, spadnie go na południu Podkarpacia i Małopolski. Zachmurzenie ma być przeważnie umiarkowane, jedynie na południu kraju - duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu.

Suma opadów na południu Podkarpacia i Małopolski wyniesie do 10 litrów deszczu na m kw. Tam do późnych godzin popołudniowych obowiązywać ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu. - W Tatrach spodziewane są jeszcze opady śniegu, którego przybędzie o kolejne 5 cm – zaznaczyła synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Tatr, 9 stopni nad morzem, w centrum ok. 14 stopni, do 16 stopni Celsjusza na południu kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie duże i tam ma padać deszcz. Z kolei wysoko w Tatrach zanikać będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

RadioZET.pl/PAP/ TVN Meteo