Zamknij

1000 plus od Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL składa obietnicę wyborczą

23.02.2020 11:41
Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. PAP

Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL na prezedenta, zaprezentował w sobotę część obietnic wyborczych. Lider Ludowców chce wprowadzić comiesięczne wsparcie finansowe dla studentów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się wielogodzinna debata ekspercka poświęcona programowi wyborczemu kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza.

1000 plus dla studentów 

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas debaty poświęconej edukacji zaproponował wprowadzenie stypendium-inwestycji dla studentów w wysokości 1 tys. zł miesięcznie przez okres studiów.

Kandydat PSL na prezydenta RP wyjaśnił, że warunkiem korzystania z tego stypendium byłoby jego odpracowanie i przez 10 lat po zakończeniu studiów taka osoba musiałaby pracować w Polsce. 

Kosiniak-Kamysz dodał, że koszt stypendium dla jednego studenta będzie się wahał od 30 do 60 tys. zł, ale zwrot przez 10 lat pracy takiej osoby to 240 tys zł. 

Zobacz także

Lider PSL podkreślił również, że jest także gwarantem utrzymania programów socjalnych wprowadzonych przez rząd PiS. - Te programy społeczne, które służą polskim rodzinom będą utrzymane i niech nikt nie opowiada głupot, że jak dojdzie do władzy ktoś z opozycji, jak prezydentem zostanie ktoś z opozycji, to te programy zostaną wycofane. Te programy socjalne zostaną utrzymane - zapowiedział. 

RadioZET.pl/PAP

C