Zamknij

Andrzej Duda zapowiada ”dodatek solidarnościowy”: 1200 zł przez trzy miesiące

01.05.2020 19:06
Andrzej Duda
fot. PAP

Andrzej Duda obiecuje ''dodatek solidarnościowy''. Prezydent podczas piątkowej konwencji programowej zapowiedział świadczenie pieniężne dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii koronawirusa. Zaapelował również o podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. 

Zobacz także

Konwencja programowa Andrzeja Dudy przed wyborami prezydenckimi odbywa się w Hali Transcolor w Szeligach pod Warszawą, bez udziału publiczności. Prezydent podczas prezentacji swojego programu wyborczego zapowiedział ''dodatek solidarnościowy'' dla zwolnionych podczas epidemii koronawirusa. 

Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące

- zapowiedział prezydent. 

Andrzej Duda zapewnił, że jako prezydent RP nie pozwoli na to, by polskie państwo wycofało się z programu 500 plus. Dodał, że inne programy społeczne również zostaną utrzymane. 

Andrzej Duda o 300 plus i 13. emeryturze 

Prezydent mówił także o roli programów społecznych m.in. "Dobry start", czyli 300 zł świadczenia na wyprawkę szkolną dla dzieci i trzynasta emerytura, które wspierają rodziny i seniorów. Andrzej Duda przypomniał przy tym, że najniższa emerytura w 2015 roku wynosiła 880 zł, a dziś jest to 1200 zł.

A więc zmiana jest tutaj zasadnicza. Spokojnie i konsekwentnie, ale z pamięcią, żeby rzeczywiście co roku było to podniesienie, żeby było to widoczne podniesienie odczuwalne w portfelach, a przede wszystkim, żeby było to świadczenie dodatkowe

-  dodał prezydent. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP