Zamknij

Abp Jędraszewski apeluje o głosowanie na kandydata ”bliskiego nauce Kościoła”

07.07.2020 20:41
Marek Jędraszewski
fot. Damian Klamka/East News

Abp Marek Jędraszewski zaapelował do wiernych archidiecezji o liczny udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. Przy okazji wezwał do głosowania na kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Abp Marek Jędraszewski w opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej piśmie zaapelował o opowiedzenie się za kandydatem, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci”.

Na końcu przesłania arcybiskup powołał się na słowa papieża Polaka o tym, że wolność „stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać”.

Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność

– napisał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Zobacz także

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małgorzata Trzaskowska ma siostrę bliźniaczkę. Pokazała zdjęcie z rodzeństwem [FOTO] 

RadioZET.pl/PAP