Zamknij

Rodzina pedofila ułaskawionego przez Dudę chce 1 mln zł od "Faktu". Jest pozew

07.07.2020 14:35
Andrzej Duda
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Partnerka i córka mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę domagają się miliona złotych zadośćuczynienia od Ringier Axel Springer, wydawcy dziennika "Fakt". We wtorek pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu i 1 mln zł zadośćuczynienia złożył pełnomocnik kobiet.

"Fakt" opisał sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne popełnione na małoletniej córce. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. "Fakt" napisał, że prezydent "pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem". Według informacji tabloidu, mężczyzna miał wszczynać awantury rodzinne, znęcać się nad swoją partnerką, a także córką. Dziewczynka nie miała ukończonych 15 lat, kiedy skazany zaczął ją molestować seksualnie. Jako pierwsza o sprawie poinformowała ''Rzeczpospolita''. 

Partnerka i córka ułaskawionego mężczyzny w rozmowie z TVP Info mówiły, że są wdzięczne prezydentowi za uchylenie zakazu kontaktowania się i zbliżania, bo to "umożliwia pojednanie rodziny". 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Rodzina pedofila dziękuje Dudzie w TVP Info. ”Córka wybaczyła i ufa ojcu”

Rodzina pedofila ułaskawionego przez Dudę chce 1 mln zł zadośćuczynienia

Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik bliskich ułaskawionego mężczyzny podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Ringier Axel Springer, wydawcy dziennika "Fakt" do warszawskiego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wydaje się, że żadna kwota nie jest w stanie zrównoważyć tej traumy i tego szoku, który te dwie kobiety przeżywają dzisiaj. Natomiast trzeba powiedzieć ''stop'' takim patologicznym działaniom mediów, które wkraczają w prywatność osób niepublicznych, niezaangażowanych w politykę, które po prostu chciały spokojnie żyć (...) po jednej z największych tragedii rodzinnych, jaka może się przydarzyć

- powiedział prawnik.

Partnerka i córka mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę domagają się miliona złotych zadośćuczynienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP