Zamknij

Awantura na wiecu Dudy. Przeciwniczki prezydenta starły się z jego zwolennikami

26.06.2020 09:08
Andrzej Duda w Koninie. Przepychanki na wiecu
fot. Radio ZET

Na dwa dni przed wyborami prezydenckimi na wiecu ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy doszło do przepychanek. Na targowisku w Koninie w Wielkopolsce starły się przeciwniczki prezydenta i oczekujący na niego sympatycy.

Wybory prezydenckie już za dwa dni. Kandydaci, walcząc o poparcie, spędzają w terenie ostatni dzień kampanii. - To będzie dzień bardzo intensywny, pełen spotkań, ale to jest znak firmowy mojej prezydentury - mówił w piątek rano starający się o reelekcję Andrzej Duda, który ostatni dzień przed ciszą wyborczą zaczyna od wizyty w Wielkopolsce.

Przed godziną 9 Duda pojawił się na targowisku w Koninie. To właśnie tam wybuchła awantura. Jeszcze zanim prezydent dojechał na miejsce, dwie przeciwniczki prezydenta z flagą Strajku Kobiet, wznosiły okrzyki: „Konstytucja” i „Andrzej Duda, będziesz siedział!”, czym wywołały stanowczą reakcję zwolenników Dudy. Doszło do przepychanek, co widać wyraźnie na nagraniu opublikowanym przez reporterkę Radia ZET Dankę Woźnicką.

Łącznie na spotkaniu z Dudą pojawiło się ok. 200 sympatyków urzędującego prezydenta - śpiewających mu sto lat i wznoszących okrzyki poparcia - oraz mniejsza grupa jego przeciwników. Prezydent kilka razy wdawał się z nimi w rozmowę. Jeden z mieszkańców Konina zapytał Dudę m.in. o liczbę mieszkań budowanych w Polsce. - Miało być 100 tysięcy – przypomniał, na co Duda odpowiedział krótko: "Nie wszystko od razu się udaje”

Dopytywany o obniżki podatków, w tym VAT, stwierdził: „Obniżyliśmy wam podatek, macie zerowy podatek do 26. roku życia (…) Ma pan obniżony podatek na początek, żeby było panu łatwiej znaleźć pracę”. Pytany o stan polskiej edukacji i konieczność likwidacji gimnazjów podkreślił, że system oświatowy jest właśnie poprawiany. - Moja żona przy swoim doświadczeniu wielu lat pracy w liceum i obserwując czteroklasowe liceum i trzyklasowe liceum miała jednoznaczne zdanie – nie może być dalej trzyklasowego liceum, bo to jest dramat – mówił Duda.

ZOBACZ TEŻ: Program wyborczy Andrzeja Dudy: wybory 2020

Po Wielkopolsce Duda odwiedzi jeszcze Śląsk, gdzie spotka się z mieszkańcami Krzepic, Rybnika i Skoczowa. Objazd po kraju zakończy w Małopolsce, w Starym Sączu, gdzie ok. godz. 23 spotka się z mieszkańcami miasta.

Zobacz także

RadioZET.pl