Zamknij

Duda w Kozienicach. Chwalił PiS i krytykował opozycję. "Pozwalali nas okradać"

28.02.2020 21:50
Duda w Kozienicach. Chwalił PiS i krytykował opozycję. "Pozwalali nas okradać"
fot. PAP/Piotr Polak

Andrzej Duda kontynuuje przedwyborczy objazd kraju. Na dzisiejszym spotkaniu z mieszkańcami Kozienic chwalił rząd PiS za sprawną politykę, „umożliwiającą” wypłaty 500 plus i trzynastych emerytur. Nie zabrakło przytyków w stronę oponentów.

Prezydent Andrzej Duda gościł dziś na wyborczym spotkaniu w Kozienicach (woj. mazowieckie). Apelował o poparcie w majowych wyborach, mówiąc o potrzebie kontynuacji zmian prowadzonych przez Zjednoczoną Prawicę.

Obiecuję solennie, że jeżeli będę nadal prezydentem, to żadna z pozytywnych zmian wprowadzonych w ostatnich latach nie zostanie cofnięta. One będą utrzymane i powiększane, gwarantuję to

– zapewniał prezydent Duda.

Zobacz także

Szczycił się m. in. programem 500 plus, trzynastym świadczeniem dla emerytów i rencistów, czy przywróceniem minimalnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn). I uderzał w poprzedników.

Duda: „Pozwalali nas okradać”

Walczący o reelekcję prezydent skorzystał z okazji, by podkręcić przekaz uderzając w poprzednią władzę. Nie wskazał jej oficjalnie, ale oczywistym jest że chodziło o rząd PO-PSL.

Dzięki sprawnej polityce podatkowej udało się pozbawić złodziei możliwości okradania nas z podatku VAT, na co pozwalała poprzednia władza. Okazało się, że można wypłacać 500 plus na każde dziecko i trzynastą emeryturę. Jestem przekonany, że gdyby chcieli to i ci, co wcześniej rządzili, mogli je zrobić, ale nie zrobili ich. Widocznie coś w tym było, ale myśmy je zrobili

- mówił w Kozienicach Duda.

Zobacz także

I chwalił stan finansów kraju, który "stać na czternastą emeryturę". Przypomnijmy, zgodnie z planem świadczenie ma zostać wypłacone jesienią 2021 roku. O kryterium dochodowym, ograniczającym „czternastkę” Duda nie wspomniał.

Podkreślał, że nie wszystkie jego decyzje spotykały się z uznaniem w PiS, partii z której się wywodzi. Zaznaczał, że jeśli zobaczy błąd w działaniach rządu, to będzie "ten błąd naprawiał", także poprzez zawetowanie ustawy. 

RadioZET.pl/PAP