Zamknij

Szarpanina, wyzwiska i krzyki podczas wizyty Dudy w Rabce-Zdroju

27.02.2020 23:26
Duda w Rabce
fot. Twitter: Tomasz Bździkot/ Radio Kraków

Trzeba patrzeć na wszystko przez pryzmat człowieka, który ma swoją godność; taką Rzeczpospolitą chcę budować, taką Rzeczpospolitą chciał kiedyś budować prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria - powiedział Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Rabki Zdroju. Po raz kolejny na wiecu pojawiła się grupa przeciwników urzędującego prezydenta. Nie obyło się bez drobnych przepychanek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na czwartkowym spotkaniu prezydent wspominał pierwszą damę Marię Kaczyńską, która dorastała w Rabce Zdroju. Mówił, że była ona osobą wielkiej szlachetności i wielkiej klasy, i zawsze odnosiła się z szacunkiem do drugiego człowieka.

Zobacz także

Andrzej Duda apelował, aby - tak jak Maria Kaczyńska - zawsze pamiętać o szacunku do drugiego człowieka. "Proszę, abyście pamiętali o tym, nawet wtedy, kiedy jest spór, kiedy rodzą się emocje. Trzeba się starać nad tymi emocjami panować, a przede wszystkim trzeba patrzeć na wszystko przez pryzmat człowieka. Człowieka, który ma swoją godność i zawsze jest godny szacunku. Taką właśnie Rzeczpospolitą chcę budować, bo taką Rzeczpospolitą chciał kiedyś budować pan prezydent prof. Lech Kaczyński, a przy jego boku jego Maria, jego żona" - oświadczył.

Andrzej Duda ocenił, że Polacy zasługują na to, żeby żyć godnie, na odpowiednim poziomie, aby mieć dobre warunki pracy, aby praca była dobrze wynagradzana. "Zasługujemy na to, żeby wieść po prostu spokojne życie. Polska rodzina zasługuje na to, aby była dostrzegana przez tych, którzy w Polsce sprawują władzę, zwłaszcza ta rodzina, która wychowuje dzieci" - dodał.

Zobacz także

Prezydent wskazywał, że za czasów jego prezydentury obniżono wiek emerytalny, "który rząd Donalda Tuska, rząd PO-PSL, podniósł wszystkim Polakom, wbrew ich woli".

Zobacz także

Jak wyliczył, ustanowiono też programy 500 plus, 300 plus, a także 13. emeryturę. Prezydent wyraził nadzieję, że w 2021 r. będzie wypłacona także 14. emerytura.

Krzyki i gwizdy podczas wystąpienia Dudy. Interweniowały służby

Słowa o programach socjalnych rządu wywołały poruszenie wśród obecnych na sali przeciwników Andrzeja Dudy. Część z nich wyciągnęła egzemplarze konstytucji, inni próbowali zakłócić wystąpienie prezydenta przy użyciu wuwuzeli.

Zachowanie przeciwników prezydenta podniosło na sali emocje. W pewnym momencie doszło nawet do ostrej wymiany zdań i przepychanek. "Hańba, wynoście się stąd, wykończymy was!" - zareagowali sympatycy Andrzeja Dudy. Niezbędna okazała się interwencja służb.

Zobacz także

Gorąco było także przed budynkiem. Kilku aktywistów KOD witało prezydenta transparentami z napisami „Rabczanie, Duda kłamie! Trybunał Stanu czeka! Konstytucja!".

RadioZET.pl/ Gazeta Wyborcza/ Wprost.pl/ PAP