Zamknij

Andrzej Duda zaprezentował sztab wyborczy. Wielki powrót Beaty Szydło

19.02.2020 14:00
Duda i Szydło
fot. PAP

Andrzej Duda zaprezentował sztab wyborczy. Oznacza to wielki powtót Beaty Szydło do krajowej polityki. Była premier, a obecnie europosłanka PiS, została szefową sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Beata Szydło w kampanii prezydenckiej Dudy będzie pełnić funkcję szefowej sztabu programowego. Szefową kampanii prezydenta została mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Rzecznikiem prasowym kampanii Dudy będzie Adam Bielan. Joachim Brudziński został mianowany na szefa sztabu organizacyjnego.

Andrzej Duda zaprezentował sztab wyborczy

Andrzej Duda podkreślał podczas spotkania w siedzibie sztabu, że znaleźli się w nim zarówno doświadczeni politycy, jak i nowe osoby.

Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce

- powiedział prezydent RP. Duda zaapelował, aby kampania wyborcza była kulturalna. 

Proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy takich sytuacji, jakie niestety miały miejsce ostatnio w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów, obscenicznych, by nie było obrażających słów, by nie było obrażających zachowań

Andrzej Duda

Zaznaczył, że jest to coś, co w polskiej polityce nigdy nie powinno mieć miejsca. Wyraził nadzieję, że w tej kampanii wszyscy pokażą, że w polskiej polityce nie ma miejsca na takie działania i że można ją prowadzić inaczej. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP