Zamknij

'Arena Prezydencka' w Lesznie. Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy

06.07.2020 22:04
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

To ostatni tydzień kampanii wyborczej. 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W dalszym ciągu nie ma decyzji odnośnie wspólnej debaty. Natomiast kandydat KO wziął udział "Arenie Prezydenckiej" w Lesznie, podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy z ok. 20 redakcji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Dotyczyły one m.in. związków partnerskich, polityki zagranicznej, reformy edukacji czy oceny rządów PiS. 

Druga tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej kandydaci, którzy w ostatnim głosowaniu (28 czerwca) uzyskali najwyższe wyniki - ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (43,50 proc.) i  Rafał Trzaskowski (30,46 proc.).

Zobacz też: wyniki wyborów prezydenckich 2020

Czy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą mieli okazję zmierzyć się w rzetelnie przeprowadzonej debacie? Nic na to na razie nie wskazuje. Prezydent odmówił udziału w debacie, którą organizować miały TVN, TVN24, Onet i WP. Z kolei kandydat KO zrezygnował z uczestnictwa w - jak to sam określił - "ustawce" TVP, która miała miejsce w poniedziałek wieczorem w Końskich. Przypomnijmy, że w tej świętokrzyskiej miejscowości telewizja publiczna organizowała debatę w formule "town hall", gdzie pytania do uczestników zadaje publiczność. 

Arena Prezydencka. Rafał Trzaskowski w Lesznie

Rafał Trzaskowski zaproponował zamiast tego format tzw. "Areny Prezydenckiej" w Lesznie (woj. wielkopolskie). Była to konferencja prasowa, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele różnych mediów, z lewej i z prawej strony. Każdy z dziennikarzy mógł zadać maksymalnie dwa pytania w czasie 30 sekund na jedno z nich.

Obecni byli dziennikarze: TVN, TVN24, Onet, WP, Radio ZET, Rzeczpospolita, Polityka, Najwyższy Czas, Fakt, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza i Telewizja Republika, którzy pytali Rafał Trzaskowskiego m.in. o politykę zagraniczną, sądownictwo, reformę edukacji czy działania PiS. 

Wieczór wyborczy 12 lipca będziecie mogli śledzić na radiozet.pl, naszym Facebooku oraz oczywiście na antenie Radia ZET. Zapraszamy!

RadioZET.pl