Zamknij

„Żałośni”. Mazurek stanęła w obronie Kidawy-Błońskiej, ale o czymś zapomniała

13.05.2020 16:35
Beata Mazurek stanęła w obronie Kidawy-Błońskiej
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Beata Mazurek stanęła w obronie kandydatki PO na prezydenta. Europosłanka PiS stwierdziła, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma wsparcia ze strony swoich partyjnych kolegów. - To pokazuje jak instrumentalnie traktują kobiety – napisała na Twitterze. Ale czy równie "instrumentalnie" nie została potraktowana kiedyś przez PiS Beata Szydło?

Beata Mazurek odniosła się w środę do coraz głośniejszych spekulacji dotyczących zmiany kandydata na prezydenta w Platformie Obywatelskiej. Wygląda na to, że europosłanka PiS i była rzeczniczka partii Jarosława Kaczyńskiego wstawiła się za Małgorzatą Kidawą-Błońską. W ostrych słowach odniosła się natomiast do męskiej reprezentacji Platformy.

"Część polityków PO chce zmiany kandydata, a MKB nie zamierza rezygnować z kandydowania. Oficjalnie PO na czele z Budką milczy. I to pokazuje jak instrumentalnie traktują kobiety. MKB bez zdecydowanego wsparcia. Żałośni ale i bezwzględni faceci" – napisała  Mazurek na Twitterze.

"Zapomniała pani, jak PiS postąpił z premier Beatą Szydło? Wtedy było wszystko ok? Nie było instrumentalnego traktowania kobiet?" - pytał europosłankę dziennikarz Radia ZET Jacek Czarnecki. Przypomnijmy, że Szydło w grudniu 2017 roku została "wymieniona" na Mateusza Morawieckiego, czym wzbudziła litość nawet wśród polityków opozycji. W licznych polskich mediach pisano wówczas o przedmiotowym traktowaniu Szydło.

Kidawa-Błońska jednak nie wystartuje w wyborach prezydenckich 2020?

O tym, że wewnątrz PO trwa spór związany z kandydaturą Kidawy-Błońskiej na prezydenta nieoficjalnie mówi się od kilku dni. - To zależy od Kidawy-Błońskiej w największym stopniu, ona musi powiedzieć, jak widzi się w tym wszystkim – powiedział w środę w Radiu Plus wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Dodał jednak: „jesteśmy w trudnej sytuacji z jej kandydaturą, ja tego nie ukrywam”. Sama Kidawa-Błońska zaprzecza, by miała zrezygnować z wyścigu o fotel prezydenta.

Z nieoficjalnych doniesień, m.in. portalu wpolityce.pl, wynika, że na giełdzie nazwisk mają pojawiać się nazwiska takich polityków jak Borys Budka czy Rafał Trzaskowski. Pytany o to dziś prezydent Warszawy powiedział natomiast krótko: „Zajmuję się Warszawą. W tej sprawie jasno wypowiedział się szef PO. Kandydatką w wyborach jest Małgorzata Kidawa-Błońska”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/wpolityce.pl