Zamknij

A. Duda: Będzie bon turystyczny dla dzieci. Mniejszy niż obiecywał rząd

06.06.2020 13:14
Andrzej Duda
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Andrzej Duda zagościł dziś w Stalowej Woli, gdzie prosił wyborców o poparcie. Mówił o Polsce równych szans, a jednocześnie obiecał w dobie kryzysu utrzymanie wielkich inwestycji tj. Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej. Padła też obietnica specjalnego bonu wakacyjnego dla rodzin z dziećmi w kwocie 500 złotych. - Niewykluczone, że już w te wakacje - mówił prezydent.

Andrzej Duda agituje dziś w Stalowej Woli. Na Podkarpaciu przekonywał, że chce by Polska czerpała swoją siłę z tradycji opartej na chrześcijaństwie i jednocześnie tradycji, która „każe nam myśleć nowocześnie”.

Zapewnił, że państwo utrzyma w planie inwestycje pokroju CPK, czy przekopu Mierzei Wiślanej.

Dlatego plan na te najbliższe lata to jest przede wszystkim plan wielkich inwestycji strategicznych po pierwsze wielkich inwestycji strategicznych, o których ostatnio mówimy, które będą kołem zamachowym naszej gospodarki i nie tylko wyprowadzą nas z kryzysu, ale przede wszystkim poprowadzą nas drogą rozwoju przez najbliższe lata

- mówił prezydent.

Zachwalał ideę Centralnego Portu Komunikacyjnego, który wedle jego oceny przyczyni się do umocnienia miejsca Polski „w przestrzeni europejskiej”.

Zobacz także

Będziemy mieli wielki port komunikacyjny, będziemy mieli nową komunikację w naszym kraju - chociażby wspomniane wielokrotnie 1800 km linii kolejowych – zapewniał Duda. Chwalił też plan przekopu Mierzei Wiślanej. W tym przypadku mówił o „elemencie budowania naszej suwerenności”.

Mówił o trudnym starcie w nową przyszłość po epidemii koronawirusa. Chwalił rząd, który w obliczu epidemii podejmował „od początku do końca mądre decyzje”. Podkreślał, że w dobie kryzysu państwo wpłaciło „miliardy złotych na ratowanie miejsc pracy” w ramach tarczy antykryzysowej.

Bon turystyczny, ale tylko dla rodzin z dziećmi. "Już praktycznie gotowe"

Padła też ważna obietnica wyborcza – Duda obiecał specjalny bon turystyczny w kwocie 500 złotych na każde dziecko. Rodziny miałyby z niego skorzystać jeszcze w te wakacje.

Według niego te środki poprawią sytuację polskich rodzin, ale też dotkniętej skutkami pandemii polskiej branży turystycznej.

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane

- powiedział Duda.

Zapowiedział, że będzie o szczegółach tego programu mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

RadioZET.pl/PAP