Zamknij

Budka: PiS korumpuje posłów opozycji

28.04.2020 12:13
Borys Budka
fot. PAP/Radek Pietruszka

Trwa próba wyrywania posłów opozycji, próba korupcji politycznej, takie metody są niedopuszczalne. Chcę wezwać prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego, by zaprzestał wysyłania emisariuszy, którzy składają absolutnie niegodne propozycje – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie szef PO Borys Budka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wybory prezydenckie nie mogą odbyć się w maju – przekonuje zgodnie opozycja i część posłów rządzącego Porozumienia Jarosława Gowina. PiS prze do wyborów, ale obawia się, że niepewny koalicjant nie poprze ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, jeśli ta wróci do Sejmu po sprzeciwie Senatu.

Zobacz także

Sprawy zaszły tak daleko, że opozycja mówi dziś wprost o bojkocie planowanych przez PiS wyborów. Były premier Donald Tusk oświadczył dziś, że nie weźmie udziału w „głosowaniu organizowanym przez ludzi Sasina”.

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła dziś, że nie weźmie udziału w wyborach. Nie kończy jednak z kandydowaniem, liczy, że zmierzy się w wyborczym wyścigu w bezpieczniejszym terminie.

Szef partii Borys Budka wspomniał też o korupcyjnym procederze – wysłannicy PiS mieli próbować przekupić posłów opozycji przed powrotem ustawy o głosowaniu korespondencyjnym.

Od dłuższego czasu trwa próba wyrywania, w sposób bardzo wręcz nieprzyzwoity, parlamentarzystów, posłów opozycji, próba korupcji politycznej, która dot. wszystkich klubów i kół opozycyjnych

 – powiedział Budka na konferencji w Sejmie.

Chcę jasno powiedzieć, że takie metody są niedopuszczalne, chcę wezwać (prezesa PiS) Jarosława Kaczyńskiego, by zaprzestał wysyłania emisariuszy, którzy składają absolutnie niegodne propozycje parlamentarzystom różnych klubów i kół parlamentarnych (...). Żądam od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by zaprzestał tego typu działań, które są moim zdaniem absolutnie niegodne, nieuczciwe, ale przede wszystkim pokazują bezsilność obozu władzy

- mówił Budka.

RadioZET.pl/PAP