Zamknij

Czarzasty do Kidawy-Błońskiej: Małgosia, pomyśl zanim coś powiesz

19.02.2020 11:15
Włodzimierz Czarzasty
fot. PAP

Włodzimierz Czarzasty skomentował słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o tym, że "facet z facetem nie może mieć dziecka". Szef SLD apelował do kandydatki Platformy Obywatelskiej, aby "pomyślała, zanim coś powie". 

Chodzi o opublikowane w ostatnich dniach przez media nagranie ze spotkania z kołem gospodyń wiejskich w Przychodach (gmina Międzyrzec Podlaski) we wrześniu 2019 roku podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi, kiedy to Małgorzata Kidawa-Błońska była kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Podczas spotkania mówiono m.in. o kwestii równości osób LGBT. Kidawa-Błońska została zaczepiona przez jednego z uczestników spotkania słowami: "Facet z facetem chce mieć dziecko, tak?", na co odpowiedziała: "Ale sam pan wie, że facet z facetem nie może mieć dziecka, więc po co zadaje pan takie pytania? No panowie, no".

Czarzasty o słowach Kidawy-Błońskiej

Jej słowa spotkały się z ostrą krytyką polityków lewicowych, m.in. kandydata tej formacji w wyborach Roberta Biedronia oraz jego partnera, także posła Lewicy, Krzysztofa Śmiszka. Teraz do tych słów odniósł się również przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Zobacz także

 Ja nie będę pani Kidawy-Błońskiej atakował. Uważam, że wróg jest gdzie indziej. Natomiast proszę panią Kidawę-Błońską: Małgosia, pomyśl zanim powiesz, nie obrażaj ludzi, to nie ma sensu - stwierdził w rozmowie z Polsat News. 

- To nie jest fajne, źle się z tym czujemy. Nasz kandydat źle się z tym czuje, ja źle się z tym czuje. Gosia, naprawdę to nie jest trudne. Najpierw trzeba ułożyć sobie to w głowie, a potem mówić. Mamy wobec wiele empatii, szanujemy cię. Nie musisz nas obrażać, nie musisz mówić, że na lewicę głosy są stracone - dodał.

Wyrwana z kontekstu wypowiedź kandydatki PO

Wypowiedź Kidawy-Błońskiej została jednak wyrwana z kontekstu, ponieważ na tym samym spotkaniu wicemarszałek Sejmu powiedziała: - Są w Polsce ludzie, którzy tacy są. To nie jest tak, że tacy ludzie nagle się pojawili. Odkąd jest człowiek, są tacy ludzie i nie widzę powodu, by nagle mówić, że są gorsi, czy lepsi. Żyją wśród nas i powinniśmy wszyscy traktować ich normalnie - mówiła.

Zobacz także

- Ci ludzie z nami zawsze byli i możemy razem żyć, tu nie ma przeszkód, jeśli się nie obrażamy, jeśli się nie szanujemy. Problem jest wtedy, gdy się mówi, że ci lub tamci ludzie są gorsi - stwierdziła. Starała się również przekonać zgromadzonych na spotkaniu, że osoby homoseksualne nie są przeciwni Kościołowi. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Polsat News