Zamknij

Debata TVP w Końskich z udziałem Andrzeja Dudy

06.07.2020 07:37
debata TVP w Końskich
fot. PAP

W poniedziałek, na niecały tydzień przed II turą wyborów prezydenckich 2020, nie będzie jednej debaty z udziałem obu kandydatów. Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, a Rafał Trzaskowski będzie debatował podczas "Areny prezydenckiej" w Lesznie. Zobacz: Debata w Końskich - transmisja na żywo i Arena prezydencka na żywo - transmisja.

DEBATA W KOŃSKICH NA ŻYWO

Wybory 2020. Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadają jego udział w dzisiejszej debacie organizowanej przez TVP w Końskich. Wiadomo już, że udziału nie weźmie w niej Rafał Trzaskowski.

Radosław Fogiel, członek sztabu Andrzeja Dudy powiedział PAP, że formuła debaty w Końskich jest nowatorska, ponieważ zakłada, że ubiegający się o reelekcję prezydent będzie odpowiadał na pytania bezpośrednio od mieszkańców. "Po drugie (ta debata) ma szanse wyjść poza utarte ramy rytualnych dyskusji polityków i dziennikarzy" - stwierdził Fogiel.

Debata TVP w Końskich. Trzaskowski nie weźmie w niej udziału

Fogiel pytany, czy skoro w Końskich będzie tylko jeden kandydat - prezydent Andrzej Duda - nadal możemy mówić o debacie, odparł: "oczywiście lepiej się debatuje, kiedy ma się kontrkandydata".

"Pytanie, czy w ostatniej chwili Rafał Trzaskowski nabierze odwagi. Chcielibyśmy, żeby wykazał się odwagą i zamiast organizować jakieś quasi debaty przez własny sztab po prostu pojawił się w Końskich i odpowiedział na pytania. Prezydent Duda nigdy nie bał się spotkań z Polakami i cały czas mamy nadzieję, że nasz kontrkandydat również pojawi się" - zaznaczył Fogiel.

Zobacz także

"Cały czas jest propozycja, którą złożył Andrzej Duda, żeby wszystkie wiodące stacje telewizyjne w Polsce porozumiały się, odłożyły na bok partykularne interesy autopromocyjne i po prostu zorganizowały wspólną debatę" - powiedział Fogiel.

Debata w Końskich. Gdzie oglądać? O której godzinie?

Debata TVP w Końskich, w której weźmie udział Andrzej Duda, odbędzie się w poniedziałek o godz. 21. Poprowadzi ją Michał Adamczyk – będzie on jednak jedynie moderatorem dyskusji, pytania bowiem będą pochodziły od obywateli. Będzie na pięć bloków, w każdym zadane będą po dwa pytania: jedno zadane przez mieszkańców ziemi koneckiej, drugie – wysłane przez internautów.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

Debata w Końskich transmitowana będzie przez TVP1 i TVP Info, a także na Facebooku Radia ZET oraz na naszym portalu.

Zobacz także

W I turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.

RadioZET.pl/ PAP/ TVP Info