Zamknij

Takie zaproszenie Trzaskowski dostał od TVP. "Jak wezwanie na komisariat"

03.07.2020 12:46
Rafał Trzaskowski
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy przed drugą turą wyborów Andrzej Duda zmierzy się w debacie z Rafałem Trzaskowskim. Jedyna debata, która obecnie jest w planach, ma odbyć się w TVP. Telewizja rządowa chce ją zorganizować w miejscowości Końskie (woj. świętokrzyskie), w poniedziałek, 6 lipca. Sztab Dudy wyraził już gotowość do wzięcia w niej udziału.

Przypominamy, że pierwsza z debat przed drugą turą, organizowana przez TVP, Onet i WP, miała odbyć się dzisiejszego wieczora. Media poinformowały jednak we wspólnym oświadczeniu, że debata ostatecznie się nie odbędzie, bo Andrzej Duda odmówił w niej udziału. - Mam nadzieję, że będziemy mieli w Polsce normalną debatę organizowaną przez wszystkie telewizje, bo taka debata się Polakom należy - zadeklarował w środę w Złotowie prezydent. Jak dodał, jest gotów do wzięcia udziału w debacie, ale "na równych zasadach". - A nie proszę państwa, że jakaś jedna prywatna telewizja pana Trzaskowskiego podaje termin debaty i nakazuje się stawić - przekonywał.

Obecnie nie wiadomo, czy TVN, TVP i Polsat dojdą do porozumienia w sprawie organizacji wspólnej debaty. Wiadomo natomiast, że ze swojej debaty nie zamierza się wycofywać TVP. Telewizja rządowa chce ją zorganizować w miejscowości Końskie (woj. świętokrzyskie), w poniedziałek, 6 lipca. Prowadzącym ma być Michał Adamczyk, a pytania będą zadawane m.in. przez publiczność. Swój udział zadeklarował już Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski nazywa z kolei całe przedsięwzięcie "ustawką".

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy debata Duda - Trzaskowski?

Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki opublikował na Twitterze "zaproszenie" na debatę jakie od TVP otrzymał Rafał Trzaskowski. W ocenie wielu komentatorów, jego treść bardziej przypomina "wezwanie na komisariat".

"6 lipca 2020 r. o godzinie 21.00 w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3 w miejscowości Końskie odbędzie się trwająca 80 minut "Debata Prezydencka 2020". Debata emitowana będzie na antenach TVP 1, TVP Info oraz TVP Polonia. Uprzejmie proszę o pisemne potwierdzenie uczestnictwa kandydata o planowanej debacie do soboty 4 lipca. O dalszych czynnościach poinformujemy Państwa niezwłocznie w kolejnej korespondencji" - czytamy w piśmie TVP.

Zobacz także

- No więc jeśli chodzi o wspólną debatę trzech telewizji, w której podobno prezydent potwierdził już swój udział, to „zaproszenie” na nią wygląda tak - skomentował Konrad Piasecki.

Sztab Rafała Trzaskowskiego nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie udziału swojego kandydata w debacie TVP.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

Andrzej Duda pytany dziś w Polsat News o zarzuty sztabu kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, że "przegrał walkowerem", nie stawiając się na debatę organizowaną przez TVN, TVN24, portal Onet i WP, która miała odbyć się w czwartek, odparł, że organizowanie tej debaty było złamaniem zwyczajów.

Zobacz także

Zdaniem Dudy chęć zorganizowania debaty przez TVN, TVN24, Onet i WP było "swoistym atakiem". Określił to jako "gangsterstwo polityczne".

RadioZET.pl