Zamknij

Znaleziono scenariusz debaty w Końskich. A w nim odpowiedzi Andrzeja Dudy

09.07.2020 10:29
Andrzej Duda
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Debata prezydencka TVP w Końskich była wyreżyserowana od początku do końca. Tygodnik „Polityka” podaje, że obsługa obiektu znalazła pełny scenariusz wydarzenia, z odpowiedziami prezydenta...

Debata prezydencka w Końskich, na której nie pojawił się Rafał Trzaskowski, stała się faktycznie spotem wyborczym Andrzeja Dudy. Na koniec formuła spotkania zmieniła się w swoisty benefis – prezydent odpowiadał na pytania gości w studiu. Oficjalnie „losowo wybranych”, faktycznie zadający pytania okazywali się działaczami PiS.

Organizowane przez TVP wydarzenie internauci ocenili jako w pełni wyreżyserowane pod głowę państwa. Pojawiły się wątpliwości, czy aby Duda nie korzystał z promptera w czasie prezentacji. Na tym kontrowersje się nie skończyły.

Debata prezydencka w Końskich ustawiona od początku? Znaleziono scenariusz

Zobacz także

Prezydenta odcięto od kontaktu z niezależnymi, bezpartyjnymi ludźmi, czego dowodzą także relacje mediów lokalnych.

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy  

Na dowód „ustawki” świadczy też dowód rzeczowy, na który natknęli się w poniedziałek pracownicy Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej w Końskich, klubu grającego na co dzień w hali w której odbyła się „debata”. „Polityka” dowodzi, że znaleźli w budynku pełen scenariusz debaty. Znalazły się w nim zarówno pytania od widzów, jak i odpowiedzi prezydenta...

Tygodnik poprosił o komentarz rzeczniczkę PiS, Anitę Czerwińską, jednak odpowiedzi nie uzyskał. Pałac prezydencki również milczy w tej sprawie.

RadioZET.pl/Polityka