Zamknij

Debata prezydencka przed II turą. Trzaskowski przyjął zaproszenie

29.06.2020 17:19
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
fot. Piotr Molecki/East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zostali zaproszeni do pierwszej prezydenckiej debaty. Debata przed II turą wyborów miałaby się odbyć jeszcze w tym tygodniu w TVN, TVN24, WP i Onecie. Udział zapowiedział już kandydat KO. „Chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie” – napisał na Twitterze Trzaskowski.

Debata prezydencka przed II turą wyborów została zapowiedziana na 2 lipca. Zaproszenie na wspólną debatę telewizyjną i internetową do sztabów Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy skierowały redakcje TVN, TVN24 i portale Onet oraz Wirtualna Polska.

Zaproszenie przyjął już kandydat KO, który zresztą już w niedzielę po ogłoszeniu wyników wyborów exit poll wezwał Dudę do takiej debaty. „Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!” – napisał Trzaskowski na Twitterze. Sztab Andrzeja Dudy jak dotąd nie odpowiedział na zaproszenie mediów.

Debata prezydencka przed II turą wyborów

Debata prezydencka ma się odbyć 10 dni przed II turą wyborów. Rozpocznie się 2 lipca o godzinie 19:25. Jej gospodarzami będą: Monika Olejnik z TVN24, Grzegorz Kajdanowicz z TVN/TVN24, Andrzej Stankiewicz z Onetu i Marek Kacprzak z WP.

Zasady debaty mają zostać precyzyjnie ustalone. O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu, czy też miejscu w studiu decydować będzie losowanie. Przewidywane są pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów. Debatę prezydencką 2 lipca będziemy relacjonować na żywo na RadioZET.pl.

RadioZET.pl/TVN24