Zamknij

Magiczny zegar podczas debaty w TVP "zjadał" sekundy. "On działa po PiS-owsku"

Magdalena Kulej
06.05.2020 22:49
Debata wyborcza TVP i tajemniczy zegar
fot. Screen TVP

Debata prezydencka w TVP już za nami. Nie zabrakło ciętych ripost i wytykania przeciwnikom zmian opinii. W sieci nie zabrakło też złośliwości wobec TVP, na której antenie z zegara znikały sekundy, co internauci wychwycili błyskawicznie. 

Debata prezydencka w TVP wzbudziła niemałe emocje. W internecie wrze – i to nie tylko za sprawą wypowiedzi kandydatów, choć Paweł Tanajno oskarżający rząd Mateusza Morawieckiego o „zagładę polskiej gospodarki” i nazywający Andrzeja Dudę „piękną laleczką”, zapewne długo będzie jeszcze na językach Polaków.

Uwagę widzów, których – według danych zaprezentowanych na antenie przez prowadzącego debatę Michała Adamczyka – było 6 milionów, zwrócił zegar, który w tajemniczy sposób odmierzał czas wypowiedzi kandydatów.

Na odpowiedź każdy z uczestników miał minutę, ale jak zauważyli internauci, na zegarze, który odmierzał czas, w tajemniczy sposób „znikały” sekundy. "W TVP nawet zegar działa po PiS-owsku" - napisał na Twitterze Jan Grabiec z PO, załączając nagranie z fragmentem wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Według niego to dowód na to, że kandydatce PO na prezydenta skracano czas wypowiedzi. Ale sekundy znikały w ten sposób również Andrzejowi Dudzie i innym kandydatom.

Przyczyną był prawdopodobnie błąd wyświetlającego się zegara, który jednak – co można sprawdzić łatwo przy pomocy stopera - nie zabierał kandydatom czasu. Ci mieli rzeczywiście 1 minutę na wypowiedź.

RadioZET.pl