Zamknij

Tusk pokazał zdjęcie z Kidawą-Błońską. „Zameldowałem pełną gotowość bojową”

23.02.2020 13:26
Donald Tusk
fot. Twitter.com/Donald Tusk

Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier, spotkał się z kandydatką PO na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską. "Właśnie zameldowałem pani marszałek pełną gotowość bojową" - napisał Tusk w niedzielę na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Tusk zamieścił na Twitterze zdjęcie ze spotkania z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Wpis byłego premiera skomentował, również na Twitterze, szef kampanii kandydatki PO na prezydenta, Bartosz Arłukowicz. "I to jest naprawdę dobre info! Wszystkie ręce na pokład!" - napisał.

Donald Tusk poparł Małgorzatę Kidawę-Błońską 

W piątek przewodniczący PO Borys Budka poinformował, że Donald Tusk zaangażuje się w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej; powiedział, że Tusk spotka się z nią w tej sprawie i być może będzie też na konwencji wyborczej PO w Warszawie w ostatnim dniu lutego.

Zobacz także

Budka, pytany w TVN24, czy Tusk zaangażuje się w kampanię wyborczą Kidawy-Błońskiej, odpowiedział: "Tak. Obiecał, że wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny, zaangażuje się. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej". Dopytywany, czy Tusk jest potrzebny, Budka ocenił, że "w określonej formule jest potrzebny".

W odpowiedzi na pytanie, czy nie obawia się, że paradoksalnie Tusk wcale nie będzie pomocą dla Kidawy-Błońskiej, gdyż sam przyznawał, że ma "negatywny elektorat, że jest w tym kraju niewybieralny", Budka zaznaczył, że Tusk jest "jednym z najważniejszych europejskich polityków" i przez ostatnie pięć lat "miał bardzo dobre relacje z głowami największych światowych mocarstw". 

RadioZET.pl/Twitter/PAP