Zamknij

Przed II turą. Nie będzie debaty Trzaskowski-Duda w TVN, TVN24, Onecie i WP

01.07.2020 20:45
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Druga turów wyborów prezydenckich 2020 przed nami. Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda jeżdżą po Polsce, starając się pozyskać nowych wyborców. Tymczasem Szymon Hołownia potwierdził, że zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. W środę doszło do ich spotkania, podczas którego rozmawiali o bezpartyjności i wspólnych postulatach. Wiadomo też, że nie odbędzie się debata między obydwoma kandydatami, która planowały zorganizować wspólnie TVN, TVN24, Onet i WP. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji NA ŻYWO.

Druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca. Wezmą w niej udział Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Ten pierwszy jest w teoretycznie lepszej sytuacji, ponieważ już w pierwszej turze wyborów zagłosowało na niego ponad 43 procent głosujących. Szansą Rafała Trzaskowskiego jest natomiast to, że jeśli policzyć głosy wszystkich kandydatów opozycyjnych, suma będzie większa niż liczba głosów na Andrzeja Dudę.

Decydującą kwestią w sprawie wyniku wyborów prezydenckich 2020 będzie to, na kogo w drugiej turze zagłosują wyborcy Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Do tego otwarta pozostaje sprawa frekwencji w okresie wakacyjnym. 

RadioZET.pl