Zamknij

Burza po słowach Dudy w Krakowie. ”Wieczny wstyd, uwłaczające, obraźliwe”

22.06.2020 10:08
Andrzej Duda
fot. JERZY DOROSZKIEWICZ/Polska Press/East News

Andrzej Duda podczas konwencji wyborczej w Krakowie stwierdził, że rządy koalicji PO-PSL były dla gospodarki "gorszym wirusem niż koronawirus". Słowa prezydenta wywołały oburzenie w sieci. Na antenie TVN24 skomentował je Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Andrzej Duda na niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami Krakowa, mówił o działaniach rządu mających ratować miejsca pracy i utrzymać niski poziomu bezrobocia. Odniósł się przy tym do rządów poprzedników. - Spójrzcie państwo na karty historii. Popatrzcie państwo, że 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent. W najgorszym czasie momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili - powiedział Duda. 

Byli gorszym wirusem niż, proszę państwa, koronawirus. Dla polskiej gospodarki byli gorsi niż koronawirus

- powtórzył prezydent, przekonując, że obecne rządy, dzięki "mądrej polityce" osłaniają miliony miejsc pracy.

Zobacz także

Duda o rządach PO-PSL: Gorsze niż koronawirus

Władysław Kosiniak-Kamysz, który w rządzie PO-PO pełnił funkcję ministra pracy i polityki społecznej, pytany w TVN 24, czy wytoczy prezydentowi Andrzejowi Dudzie proces w trybie wyborczym oświadczył, że "nie". - Będzie informacja, będzie prawda, mówienie prawdy - zapowiedział lider PSL.

Za te słowa wczorajsze spotka prezydenta jeszcze większa kara - wieczny wstyd, bo mówienie i porównywanie swoich poprzedników do koronawirusa i ofiar, które przyniósł jest uwłaczające i obraźliwe dla rodzin chorych i zmarłych

- ocenił prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz stwierdził też, że Andrzej Duda "wygaduje głupoty". Tłumaczył, że bezrobocie w 2007 r. było wyższe niż w 2015. - Po drodze był jeszcze kryzys gospodarczy, ograniczenie wydatkowych państwa, procedura nadmiernego deficytu, z której wyszliśmy - tłumaczył polityk. Ocenił, że prezydent Duda "daje sobie tymi słowami świadectwo".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/TVN24