Zamknij

Kto rozważa dymisję Dudy: PiS czy Onet? Prezydent kpi z doniesień portalu

04.05.2020 10:55
Dymisja Andrzeja Dudy? Prezydent na Twitterzze kpi z doniesień Onetu
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Dymisja Andrzeja Dudy to jeden ze scenariuszy, które na ostatniej prostej przed wyborami prezydenckimi rozważa PiS - poinformował ''Onet''. Po tych doniesieniach w mediach zawrzało. Sam Andrzej Duda do spekulacji na temat swojej własnej dymisji odniósł się w żartobliwym tonie na Twitterze.

PiS rozważa dymisję Andrzeja Dudy – podał w poniedziałek rano Onet, powołując się na trzy niezależne źródła. Dymisja umożliwiłaby uniknięcie wyborów korespondencyjnych w maju i przesunięcie głosowania na lipiec.

Doniesienia portalu wywołały medialną burzę. Liczono, że prezydent odniesie się do nich podczas swojego porannego oświadczenia. Tymczasem Duda ani słowem nie skomentował informacji na temat swojej rzekomej dymisji, a zamiast tego poinformował o rozpoczęciu budowy gazociągu Baltic Pipe.

Informacje mediów Duda skomentował dwie godziny później w mediach społecznościowych. „Onet.pl podobno rozważa moją dymisję” – zaczął na Twitterze prezydent.

W redakcji już głosowali i zdecydowali. Inne redakcje podchodzą do tego z pełną powagą. Klamka zapadła

- napisał Duda, a wpis podsumował trzeba roześmianymi emotikonami.

Wcześniej do spekulacji na temat ewentualnej dymisji Dudy odniósł się na antenie Radia ZET wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Teoretycznie jest to rzeczywiście sposób doprowadzenia do wyborów prezydenckich – mówił, dodając jednak, że dzisiaj tym sposobem jest przeprowadzenie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. Sasin przypomniał też, że kadencja Dudy trwa do 6 sierpnia. - Jestem przekonany, że do tego czasu odbędą się wybory prezydenckie, które, mam nadzieję, potwierdzą mandat pana prezydenta na drugą kadencję – powiedział gość Radia ZET i podkreślił: „Dymisja Andrzeja Dudy nie jest brana pod uwagę”.

RadioZET.pl/Onet