Zamknij

''Gazeta Wyborcza'' uderza w Dudę. W poniedziałek rozda milion darmowych gazet

05.07.2020 16:24
Andrzej Duda
fot. Jan Bielecki/East News

Druga tura wyborów prezydenckich już za 7 dni. ''Gazeta Wyborcza'' w poniedziałek 6 lipca rozda milion egzemplarzy "Gazety Przed-Wyborczej", która ma pokazać afery i niespełnione obietnice obecnie urzędującego prezydenta. - Absolutnie obrzydliwy materiał pod względem moralnym, nieprawdziwy pod względem faktograficznym i mocno wątpliwy pod względem prawnym - ocenił zapowiadane publikacje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. 

W sobotę zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosław Kurski zapowiedział na Twitterze nową publikację.

"Mieszkańcy 150 małych miast i miejscowości powinni poznać prawdę o niezłomnym PAD. Od jutra rozdajemy MILION egzemplarzy Gazety Przed-Wyborczej. A w niej wszystko, o czym on chciałby zapomnieć, a obywatele przed głosowaniem powinni pamiętać. #wyPAD2020" - napisał Kurski.

Na stronie Wyborcza.pl można pobrać "Gazetę Przed-Wyborczą" w formie pliku PDF. Ponadto w poniedziałek do "Gazety Wyborczej" mają być dołączone plakaty z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego na podstawie projektu muralu autorstwa Wilhelma Sasnala.

"Gazeta Przed-Wyborcza". Fogiel z PiS oburzony publikacją o Dudzie 

Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS został w niedzielę zapytany o zaangażowanie części mediów w kampanię wyborczą Trzaskowskiego w kontekście publikacji plakatu. - Najwyraźniej ''Gazeta Wyborcza'' postanowiła w kreatywny sposób podejść do swojego tytułu i zamiast ''Gazetą Wyborczą'' stać się materiałem wyborczym kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta - ocenił.

Już dziś publikację internauci wskazują, że ten materiał, który zostanie jutro dołączony, opiera się na kłamstwach, jest powielaniem nieprawdziwych informacji, fake newsów, wylewa się stamtąd szambo nieprawdziwych oskarżeń, sugestii. bsolutnie obrzydliwy materiał pod względem moralnym, nieprawdziwy pod względem faktograficznym i mocno wątpliwy pod względem prawnym. Finansowanie kampanii wyborczej jest zastrzeżone dla określonych podmiotów w Kodeksie wyborczym, prowadzenie kampanii wyborczej jest zastrzeżone wyłącznie dla komitetów wyborczych

- podkreślał Fogiel.

Jak dodał, "jeżeli Gazeta Wyborcza jest częścią komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, powinno być to jasno oznaczone". - Jeśli nie, myślę, że Państwowa Komisja Wyborcza powinna zainteresować się nielegalnym finansowaniem kampanii Rafała Trzaskowskiego - powiedział.

Zobacz także

Duda atakuje ''Fakt'' po publikacji o ułaskawieniu pedofila 

Prezydent Andrzej  Duda  w piątek w Bolesławcu część swojego wystąpienia poświęcił komentarzowi do piątkowej publikacji dziennika "Fakt".  Według informacji tabloidu mężczyzna, którego ułaskawił obecnie urzędujący prezydent, wielokrotnie molestował swoją córkę. Skazany miał wszczynać awantury rodzinne, znęcać się nad swoją partnerką, a także córką. Dziewczynka nie miała ukończonych 15 lat, kiedy skazany zaczął ją molestować seksualnie. 

- Gazeta "Fakt", której właścicielem jest koncern o niemieckim rodowodzie, chce wpłynąć na wybory prezydenckie w Polsce. Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta. To jest podłość - mówił Duda. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP