Zamknij

Hołownia: to jest wynik moich marzeń. Przekonaliśmy już 2,5 mln ludzi

28.06.2020 22:02
Szymon Hołownia
fot. PAP

Wybory 2020. - To jest wynik moich marzeń, oznacza, że przekonaliśmy już 2,5 mln ludzi; kiedy zaczynaliśmy naszą drogę nikt nie pomyślałby, że to jest możliwe - powiedział w niedzielę niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, który według sondażowych wyników wyborów uzyskał trzecie miejsce.

Szymon Hołownia, jak wynika z badania Exit Poll przeprowadzonego przez Ipsos, w I turze wyborów prezydenckich uplasował się na trzecim miejscu za Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Według sondażu uzyskał 13,3 proc.

"Czy to jest wynik moich marzeń? Tak, to jest wynik moich marzeń. Myślę, że nikt, kiedy sześć miesięcy temu zaczynaliśmy tę drogę, nie pomyślałby, że to jest w ogóle możliwe, by przekonać, bo z tych statystyk - a myślę, że one jeszcze urosną, jak się zacznie zliczać głosy też te z zagranicy, korespondencyjne (...) one mogą dojechać jeszcze do 15-18 proc. - wynika, że przekonaliśmy 2,5 mln ludzi" - powiedział Hołownia.

Hołownia: w II turze wskazówką będą odpowiedzi na pytania o ważne dla nas kwestie

- Kandydata, który w II turze będzie reprezentował tę część, z którą można wiązać jakieś nadzieje dla Polski, trzeba zapytać, czy ważne dla nas kwestie są też jego postulatami; jeśli odpowie twierdząco, to będzie wskazówką - oświadczył Szymon Hołownia. Każdy powinien podjąć samodzielną decyzję - dodał.

Zobacz także

Hołownia zapowiedział, że w najbliższych dniach spotka się z przedstawicielami jego ruchu z całej Polski, by skonsultować "zachowanie przed drugą turą". "Moja intuicja na dziś jest taka, że powinniśmy przed tym, który będzie reprezentował w II turze tę część, z którą można wiązać jakieś nadzieje dla Polski, położyć ważne dla nas problemy" - oświadczył. "By zadać pytanie, czy są to też jego postulaty, czy jest mu z nimi po drodze, czy jest w stanie je realizować" - dodał. "Jeżeli odpowie twierdząco, to będzie wskazówka dla wielu z nas" - ocenił.

Zobacz także

Hołownia zaznaczył też, że każdy z przedstawicieli jego ruchu powinien podjąć samodzielną decyzję oddając głos w II turze. Zapowiedział, że poinformuje na kogo sam będzie głosował. "Jesteśmy ruchem wolnych ludzi, a nie partią polityczną, w której obowiązuje dyscyplina głosowania" - oświadczył Hołownia.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP