Jacek Cichocki, szef MSW w rządzie Tuska, pokieruje kampanią Hołowni

05.02.2020 16:36
Jacek Cichocki
fot. WOJCIECH STROZYK/ REPORTER

Jestem dumny z tego, że Jacek Cichocki zgodził się zostać szefem mojego sztabu. Wiem, że razem wygramy - poinformował w środę w Warszawie kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Chcę, żeby szefem mojego sztabu wyborczego był Jacek Cichocki, człowiek, któremu ufam, znakomity państwowiec. Człowiek, który oddycha Polską i jej głęboko służy" - podkreślił Hołownia na briefingu prasowym.

Zobacz także

Pytany o postanowienie marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która zarządziła wybory prezydenckie na 10 maja Hołownia zauważył, że była to jedna z trzech możliwych dat: 3 maja, 10 maja i 17 maja.

Zobacz także

SŁUCHAJ PODCASTU

"3 maja, to święto i to pewnie zdecydowało. W interesie Prawa i Sprawiedliwości, bo to ono dzisiaj decyduje, kiedy odbywają się wybory, jest jak najkrótsza kampania wyborcza, bo ona premiuje najsilniejszych i najbardziej wyposażonych w pieniądze i struktury kandydatów, więc 10 maja wydaje się dla nich naturalny. Dla nas każdy termin jest dobry - zaznaczył Hołownia.

Zobacz także

Jacek Cichocki, to były dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW). W latach 2008–2011 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie ministrem spraw wewnętrznych (2011-2013). W latach 2013–2015 piastował stanowiska ministra-członka Rady Ministrów i szefa KPRM, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów i przewodniczącego Zespołu ds. Programowania Prac Rządu w rządzie Donalda Tuska i w rządzie Ewy Kopacz.

RadioZET.pl/PAP/ Twitter