Zamknij

Janina Ochojska poparła Szymona Hołownię. "Droga Janko, witamy na pokładzie"

11.02.2020 14:58
Janina Ochojska popiera Hołownię
fot. Jan Graczynski/ East News

Europosłanka Koalicji Europejskiej i prezes PAH Janina Ochojska, oficjalnie poparła kandydaturę Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. „Hołownia budzi moje zaufanie, uważam, że jest dobrym kandydatem” – napisała eurodeputowana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Uważam, że ludzie działający w organizacjach pozarządowych powinni angażować się w politykę. Szymon Hołownia jest takim człowiekiem – informuje Ochojska.

Zobacz także

Informację o dołączeniu europosłanki Koalicji Europejskiej do sztabu wyborczego, ogłosił sam Hołownia. "Droga Janko, witamy na pokładzie!" - napisał na Facebooku.

Czy poparcie Hołowni oznacza, że Ochojska nie identyfikuje się już z formacją, z której została wybrana do Parlamentu Europejskiego? Niezupełnie. Eurodeputowana podkreśla, że poprze każdego kandydata, którego uzna za wartościowego.

Zobacz także

- Szymon Hołownia budzi moje zaufanie, uważam, że jest dobrym kandydatem. Będę pilnie śledziła jego kampanię i kampanie innych polityków, którzy są wg. mnie dobrymi kandydatami. Ale na Razie tylko Szymon poprosił mnie o poparcie – wyjaśnia prezes PAH.

Zobacz także

Janina Ochojska została posłanką do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. W okręgu dolnośląskim zdobyła 307 227 głosów. Kandydowała z list Koalicji Europejskiej (PO+PSL+SLD+Zieloni+Nowoczesna), a w Europarlamencie zasiada we frakcji Europejskiej Partii Ludowej, z którą związana jest Platforma Obywatelska.

RadioZET.pl