Zamknij

Debata TVP w Końskich. Na koniec benefis Andrzeja Dudy

06.07.2020 22:45
Andrzej Duda Jacek Kurski TVP
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

W Końskich odbyła się debata prezydencka TVP przed drugą turą wyborów. Formalnie nie była debatą - udział wziął w niej tylko ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Odpowiadał na pytania mieszkańców i internautów. 

DEBATA W KOŃSKICH NA ŻYWO

Debata prezydencka w Końskich rozpocznie się o godz. 21. Wydarzenie zorganizuje i zrelacjonuje TVP. Udział potwierdził w niej jedynie prezydent Andrzej Duda. Jego rywal w walce o prezydenturę, Rafał Trzaskowski, odmówił wzięcia udziału. Pół godziny wcześniej, od 20:30 Trzaskowski pojawi się na tzw. Arenie Prezydenckiej w Lesznie, gdzie będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Debata organizowana przez TVP jest wymagana prawnie – Telewizję Polską obligują do tego przepisy rozporządzenia KRRiT.

Sztaby kandydatów nie porozumiały się co do formuły, miejsca i organizatorów debaty. Andrzej Duda zbojkotował planową debatę proponowaną przez TVN, TVN24, Onet i Wp.pl. Oczekiwał dogadania się trzech wielkich telewizji.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy 

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy 

Sztab Andrzeja Dudy odmówił propozycji Rafała Trzaskowskiego, który wezwał prezydenta na starcie w ramach „Areny Prezydenckiej”. Propozycję dyskusji w Lesznie w PiS uznano za niepoważną. Po raz pierwszy w najnowszej historii Polski kandydaci na prezydenta będą „debatować” osobno, w dwóch różnych miejscach.

RadioZET.pl